top of page
Vyhledat
  • Monika

DETOXY, KOKTEJLY, PILULKY, ČAJE ČI KÁVA NA HUBNUTÍ


S příchodem podzimu, zimy, jara či léta (to je vlastně jedno), se vždy objeví někdo, kdo si nutně chce namastit kapsy :) Většinou to bohužel odnesou neinformovaní lidé, kteří v dobré víře uvěří prodejci a zaplatí (často nehorázné sumy) za nějakého toho rádoby "pomocníka" do svého jídelníčku. Většinou se jedná o detoxikační produkty, které jsou prezentované jako nezbytné pro naše tělo. Dalšími mohou být hubnoucí čaje, kávy, jiné pilulky údajně spalující tuk.


Detox těla je samozřejmě důležitý. Nutno zde zmínit, že za detox našeho těla jsou zodpovědné naše orgány, mezi které řadíme:

  • játra

  • ledviny

  • zažívací trakt

  • plíce

  • kůže

  • lymfatický systém

Tyto orgány pracují 24 hodin denně a pokud se do těla dostane něco "nevyžádaného"- ať už toxiny, těžké kovy apod., orgány maximálně pracují tak, aby tuto látku z těla vyloučily. I bez pomocí detoxikačních přípravků!!


Nejkvalitnějšího detoxu tak dosáhneme v případě, že máme zdravá játra, ledviny. Pokud je zdravá nemáme, doporučuji jejich funkci podpořit (stravou, popř. bylinky) tak, aby správně mohly fungovat. Dále je můžeme podpořit také ovocem, zeleninou, vlákninou.


STUDIE: Tinsley, (2018) provedl jednu studii týkající se efektu komerčních detoxikačních produktů na mladých zdravých ženách. 
Po čtyřech týdnech studie nedošlo k žádným pozitivním ani negativním změnám z čehož vyplývá, že tyto produkty jsou sice bezpečné, ale nelze od nich očekávat popisované zázraky z etikety. 

Autoři zároveň dodávají, že ovoce, zelenina, koření jako je koriandr a mořská řasa chlorella vykazují chelační vlastnosti a jejich příjem pro navýšení přirozených  detoxikačních mechanismů organismu je tedy zčásti opodstatněný. Jaterní  činnost můžeme také podpořit bylinkou Ostropestřecem mariánským- známý pro podporu jaterní činnosti (Shaker, Mahmoud, & Mnaa, 2010).


Pokud se někdo vrhne do koupě předražených detoxikačních "nutností" za účelem úbytku hmotnosti, tak ano, pravděpodobně v začátku opravdu zhubnete. Proč?


Společným znakem výše uvedeného je VŽDY omezující strava s minimem energie (v každém případě sahá pod hodnotu bazálního metabolismu) a s tím spojená doporučená konzumace výborného suplementu, která nás má údajně očistit a zbavit všech zdravotních problémů a problémových tělesných partií.


Spousta lidí se na to však chytí, protože chcou zhubnout hned, rychle...A až se jim zhublá kila dvojnásob vrátí tak co? Jak dále postupovat? Ve většině případů se nedaří shozená kila udržet. Naopak, na scénu přichází bonusové kilogramy. Lidé ani v počátku netuší, jak si tímto detoxem/jinou hladovkou mohou rozhodit zažívání, metabolismus...a že může dloouho trvat, než se to vrátí do normálu!


Vemte to prosím na vědomí a pokud chcete dosáhnout detoxu organismu, podpořte zdraví svých orgánů. Pokud máte jako cíl zhubnout, jděte na to chytře! Buďte trpěliví, nenastavujte si hladovku, nevynechávejte záměrně přílohy ani pečivo. Jezte vše, s rozumem, zařaďte pohyb, dostatečně pijte, mějte dostatek spánku, regenerace...Neobjednávejte si předražené detoxy či jiné zázračné diety, na které dělají reklamu známé osobnosti, je to vše jen marketingový tah. Jim to přinese spoustu peněz, vám to nejenže spoustu peněz vezme, ale může vám to vzít i zdraví.


Pokud si sami nedokážete poradit s jídelníčkem nebo potřebujete pomoct, je vhodné oslovit někoho, kdo se tímto zabývá. Pečlivě zvažujte výběr vašeho poradce. Zjistěte si předem, jak vypadá jídelníček, jak probíhá splupráce s ním a co vše je v ceně, kterou zaplatíte. Zjistěte si recenze ostatních lidí. To, co vyhovuje ostatním, nemusí vyhovovat právě vám. Často je taky možné, že poradce, kterého si vyberete, vám k jídelníčku doporučí (nacpe) různé produkty, které ÚDAJNĚ k jídelníčku prostě potřebujete a bez nich to nepůjde.


Snad vám tento článek alespň něco málo dal, pěkný den :)
433 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

SEBELÁSKA

Comentários


bottom of page