top of page
Vyhledat
  • Monika

CO NEDĚLAT PŘI HUBNUTÍ

Jak už to každoročně bývá, měsíc nových začátků pro mnohé z vás je tu.

Zde mám pro vás pár tipů, co NEDĚLAT.

Velice často začátečníci dělají tyto chyby a proto jim ta snaha ani dlouho nevydrží. Kladou na sebe vysoké nároky, stanovují si nereálné cíle. Po vánočním (či jiném) obžerství najednou ze dne na den vyřadí pečivo (či celkově přílohy), nejedí ve večerních hodinách (nebo jedí pouze zeleninové saláty), začnou přehnaně cvičit atd.

Jako krátkodobé řešení- proč ne. Počítejte však s tím, že těch pár shozených kilogramů přiberete zpět, až vás ta změna přestane bavit a nezvládnete to. Dlouhodobě se totiž takovýto nátlak na tělo zvládnout nedá (jak minimální příjem jídla, tak přehnané cvičení).

Celkově i psychika většinou trpí při takovýchto extrémních změnách, z dlouhodobého hlediska i stres. Nedáme tělu dostatek všeho, co potřebuje= je ve stresu. A stres podporuje vyplavení hormonu kortizolu (který přispívá k ukládání tuku).

Pamatujte na to, až si dáte takovéto extrémní předsevzetí.

Pokud si přejete změnu, chcete shodit nějaká ta kila a cítit se dobře, začněte POSTUPNĚ, pomalu, pozvolna. Pozvolné změny v našem stravování, cvičení atd. budou i lépe udržitelné. Nestanovujte si nereálné cíle (např. zhubnu 10 kg za dva měsíce). Nechtějte po svém tělu nemožné.


Pokud víte, že máte slabinu v pohybu, postupně navyšujte pohyb, začněte třeba svižnější chůzí.

Pokud je vaše snídaně káva+ cigareta, zkuste tento zlozvyk odbourat a dát si míchaná vejce s chlebem (například).

Pokud denně nevypijete více jak skleničku vody, snažte se postupně pitný režim navýšit (i když by to mělo být pouze o 1 skleničku týdně více)

Vše má svůj čas! Nechtějte po sobě a svém těle nemožné.

A kdo by chtěl udělat ve svém stravování nějakou změnu, ale neví si rady, podívejte se ke mně na webové stránky, zde info o jídelníčku, který sestavuji: www.jakseprozratkestihlosti.com/sluzby Veškeré proměny mých klientů najdete zde ve skupince: https://www.facebook.com/.../376091752832081/post_tags/...

Pomůžu vám hned zkraje tak, abyste své tělo nemuseli trápit hladovkami. Sestavuji vyvážené jídelníčky, takže se nemusíte bát, že byste se museli vzdát svého oblíbeného jídla.


512 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

SEBELÁSKA

bottom of page